Kategorie
Fresh For Month

Fresh for August 2018

Po dłuższej przerwie wracam z cyklem „Fresh for…”. Przygotowałem dla Was 12 najciekawszych utworów, które ukazały się w sierpniu. Muszę tu jednak zaznaczyć, że to, że „ukazały się w sierpniu” traktuję dosyć luźno. Dlatego znajdziecie tutaj też utwory, które możecie kojarzyć od wielu miesięcy z albumów na których się znalazły. Pojawiają się jednak na playliście ze względu na to, że w sierpniu zrobiono z nich single (z klipem itp.). Nie przedłużając, przejdźmy do samej listy.


Sistars – Nie ty, nie my (SPADAJ) [Spisek Jednego RMX]

21. września ukaże się reedycja debiutanckiego albumu zespołu Sistars „Siła sióstr”. Z tej okazji Spisek Jednego wysmażył remix jednej z piosenek z albumu. Chętnie wrócę do tego krążka, który oryginalnie został wydany 15 (!) lat temu. Wygląda jednak na to, że „Nie ty, nie my” będzie jedynym zremiksowanym utworem. Szkoda. Myślę, że współcześni polscy producenci zrobili by fajny użytek z tego materiału.

Tyler, The Creator – See You Again ft. Kali Uchis

Nie wiem, który ich wspólny kawałek lubię bardziej. Czy ten z płyty Tylera, czy ten z płyty Kali Uchis. Chyba po prostu dobrze, że ukazały się oba. 

Masego – Old Age ft. SiR

Ten duet też jak dotąd nigdy nie zawiódł. Masego pod koniec września pojawi się w Warszawie i z każdym singlem jestem bliższy zakupu biletu na ten koncert.

Russ – The Flute Song

Russ już od jakiegoś czasu przebija się szerzej do świadomości słuchaczy. U mnie dopiero teraz zaczyna zagrzewać sobie miejsce w głośnikach. Bit do tego utworu wyprodukował Scott Storch i trzeba przyznać, że robi robotę! Mam nadzieję, że zwiastuje to rychły powrót Storcha na piedestał. Trzymam za niego kciuki i mam wielki szacunek za to, że zdołał się podnieść po tak spektakularnym upadku.

Suwal – Sygnał ft. Rosalie.

Rosalie. x Suwal to kolejny duet w tym zestawieniu, który nie zawodzi. Jaram się tym w jak szybkim tempie Rosalie. się rozwija! W te wakacje zagrała chyba na wszystkich możliwych festiwalach. O tym jaki progres poczyniła pisałem już w podsumowaniu Openera 2018.

Sokół – Chcemy być wyżej

Sokół wziął na warsztat utwór Sitka i zrobił z niego coś zupełnie nowego. Jestem ciekaw jak wypadną kolejne utwory z Projektu Tymczasem. Szczególnie jak Sitek poradzi sobie z utworem Sokoła.

Disclosure – Funky Sensation ft. Gwen McCrae

Funk co chwilę powraca do mainstreamu. Tym razem zadbali o to Disclosure. Mi taki stan rzeczy w ogóle nie przeszkadza. I want the funk!

Jay Rock – Rotation 112th

Jay Rock trochę przesadza z przechwałkami, że wydał album roku. Niemniej jest to bardzo solidny album. Zdecydowanie najlepszy w karierze Rocka. Ten singiel to potwierdza.

Blood Orange – Saint

Ten singiel to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Blood Orange, ale zdecydowanie muszę się w nią bardziej zagłębić. Zwłaszcza, że w sierpniu wydał nowy album.

The Black Eyed Peas – CONSTANT Pt. 1 & 2 ft. Slick Rick

Powrót Black Eyed Peas do brzmień jakimi zaczynali swoją przygodę z muzyką może być największym pozytywnym zaskoczeniem tego roku. Proszę BEP, nie spierdolcie tego.

Mac Miller – Come Back To Earth

Utwór otwierający album „Swimming”, który jak się okazało będzie ostatnim, wydanym za życia albumem Mac Millera. Wielka strata. Kolejny artysta, który odszedł zdecydowanie za wcześnie. Zrobiło mi się naprawdę smutno gdy usłyszałem tę informację (chyba pierwszy raz w związku ze śmiercią artysty) i zresztą nie tylko mi. Wielu innych muzyków wyrażało w internecie swój smutek z powodu śmierci Maca. Mac Millerowi poświęciłem pierwszy, po dłuższej przerwie odcinek audycji Dostawa Dźwięku. Rest In Peace Mac…

Bas – Tribe ft. J.Cole

Na koniec pozytywny vibe. Bas wydał w sierpniu swój nowy album. Do jednego z singli, reprezentant Dreamville zaprosił założyciela tego labelu – J.Cole’a. Bounce to this!


Playlista

Wszystkie powyższe kawałki wrzuciłem na playlistę Fresh for August 2018 na Spotify. Dajcie znać w komentarzach jakie kawałki w sierpniu zrobiły na Was największe wrażenie.

Chcesz więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *